Close
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
بازگشت به همه مقاله ها

معنای علامت های مختلف روی شارژر های موبایل چیست؟

شاید توجه کرده باشید روی شارژر تلفن های هوشمند یک سری نوشته و علامت به چشم می خورد که در ابتدا تصور می کنید معنای خاصی ندارند اما باید توجه داشته باشید برخی از این نوشته ها اطلاعات زیادی از شارژر در اختیارتان قرار می دهند.پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا معنای یک سری از این علامت ها را با هم مرور کنیم:

روی همه شارژر ها علامت گواهی مانند علامت CE ( عکس پایین ) وجود دارد این علامت نشان می دهد که شارژر شما کیفیت لازم برای استفاده را دارد و تمامی آزمایش های کیفیتی  رو گذرانده پس می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

علامت خانه ای که روی بسیاری از شارژر ها به چشم میخورد به این معناست که بهتر است از شارژر در منزل استفاده شود.یعنی در جاهایی که منبع تغذیه مناسب 220 ولت باشد.( نه خیلی کم نه خیلی زیاد ) و هرگز بیش از حد در زیر نور مستقیم آفتاب استفاده نکنید.چون احتمال انفجار افزایش می یابد.

علامت دو مربعی که داخل هم قرار دارند به این معناست که شارژر شما دارای دو عایق امنیتی است و با اطمینان خاطر میتوان آن را به کار برد و امکان ندارد فرد از طریق شارژر دچار شوک الکتریکی شود.

علامت سطل آشغالی که ضربدر بزرگ روی آن خورده نشان می دهد که این شارژر را باید بازیافت کرد و دور انداختن عادی آن ضرر زیادی به محیط زیست می زند.

علامت V که روی شارژر حک شده میزان بهره وری آن را نشان می دهد حرف I قبل از V نشان می دهد این شارژر کارایی استاندارد آمریکا را دارد حرف  V خالی نشان دهنده آن است که شارژر استاندارد  اروپا را رعایت میکند.

حال با دانستن معنای این نماد ها با هوشیاری بیشتری از شارژر خود استفاده کرده و یا شارژر جدیدی خریداری می کنید😉

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی