Close
جستجو
بازگشت به همه مقاله ها

لبخند یک منحنی است که همه‌چیز را درست می‌کند! داستان‌های لبخندتان را در کنار سامسونگ جشن بگیرید

خوشحال بودن و زندگی شاد داشتن هدف همه‌ی انسان‌هاست، هرچند گاهی آن‌قدر درگیر مشکلات و سختی‌های زندگی روزمره می‌شویم که فراموش می‌کنیم کمی هم شاد باشیم! شاد بودن کار سختی نیست درسته که لبخند زدن در سال جاری آن‌قدرها هم آسان نبوده است. 2022 برای همه ما به شیوه‌های مختلف یک تقلا محسوب می‌شود، از عزیزان تا شغل‌های از دست‌رفته، امسال چالش‌هایی پیش روی ما گذاشت که نمی‌توانستیم آن‌ها را پیش‌بینی کنیم. این موضوع باعث تفکر ما روی اهمیت وقت گذاشتن و قدردانی از چیزهای کوچک و بزرگی شده که مثبت‌اندیشی ما را زنده نگه می‌دارند. اگر به این باور برسیم که داشتن روحیه‌ی خوب و نگاه مثبت به زندگی به ما کمک می‌کند با توان و قدرت بیشتری با مشکلات مقابله کنیم، تمام تلاش خود را برای رسیدن به شادی به‌کار می‌گیریم. در این مقاله روش‌هایی برای شاد زیستن را با هم مرور می‌کنیم که با توجه به آن‌ها می‌توانید انسانی شاد و بانشاط باشید پس با سامسونگ سنتر همراه باشید و در اینستاگرام به جنبش SamsungSmileStories# بپیوندید.

امروز، ما از چیزهایی قدردانی می‌کنیم که لبخند را روی چهره‌های ما نگه داشته است. این‌ها داستان‌های لبخند شماست؛ چیزهایی که شما را از لبخند زدن در طول یک سال دشوار بازداشته است. با withGalaxy ، #SamsungSmileStories# و Samsung@ به این جنبش در اینستاگرام بپیوندید. بخند و به آینده امیدوار باش و بدان که به پاس شادی‌های تو یک روز خوب خواهد آمد.

لبخند زدن صرفاً حس خوبی به شما نمی‌دهد بلکه برای جسمتان نیز مفید است!
لبخند زدن نه تنها باعث ارتباط ما با دیگران می‌شود و راهی برای بیان شادی‌هایمان فراهم می‌کند، بلکه مزایای بسیار زیادی برای سلامت جسمی و روانی نیز دارد. لبخند زدن Benefits of smile پاسخی غیرارادی به مواردی که باعث شادی و خنده می‌شوند است. بیشتر انسان‌ها نادیده می‌گیرند که لبخند زدن می‌تواند به همان اندازه که یک پاسخ غیرارادی به موضوع خنده‌دار باشد می‌تواند یک انتخاب آگاهانه و قدرتمند نیز باشد. لبخند واقعی سبب جذب شدن افراد به‌سوی فرد دارنده لبخند می‌شود و عمل لبخند زدن می‌تواند روحیه شما و اطرافیانتان را بالا ببرد. رابطه مستحکمی بین سلامتی، طول عمر و لبخند وجود دارد. مهمتر از همه، فقط عمل لبخند زدن، خواه نتیجه یک شادی واقعی باشد یا یک عمل تقلیدی، می‌تواند فواید کوتاه‌مدت و بلندمدت زیادی برای سلامتی افراد داشته باشد. برای دانستن آن‌که لبخند زدن چگونه شما را سلامت و شاد نگه می‌دارد، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

 • لبخند زدن باعث جذابیت ما می‌شود
  ما به‌طور طبیعی به سمت افرادی که لبخند می‌زنند جذب می‌شویم. بنابراین یکی از جذابیت‌های فیزیکی می‌تواند با عمل لبخند زدن مرتبط باشد. جای تعجب نیست که حالت‌های منفی صورت مانند اخم یا داشتن ماسک درواقع برعکس عمل می‌کنند و به‌طور کاملا واضحی افراد را از ما دور می‌کنند. بنابراین بهتر است، از قدرت جذب لبخند خود برای جذب اطرافیان به سمت خود استفاده کنید.
 • لبخند زدن استرس را برطرف می‌کند
  گاهی استرس می‌تواند در تمام وجود ما نفوذ کند و واقعاً در چهره ما نمایان شود. لبخند زدن نه تنها به شما کمک می‌کند خسته، فرسوده و نگران به‌نظر نرسید بلکه درواقع می‌تواند به کاهش استرس نیز کمک کند. چه باور کنید یا نکنید، لبخند زدن حتی اگر تمایل به خندیدن ندارید یا حتی اگر لبخند ساختگی بزنید کورتیزول هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهد. پس زمانی‌که با یک روز سخت دست و پنجه نرم می‌کنید، لبخند زدن می‌تواند باعث تسکین دادن ذهن شما شود و حالتان را بهتر کند.
 • لبخند اخلاق ما را بهتر می‌کند
  لبخند زدن می‌تواند بدن را فریب دهد تا به شما در بالا بردن خلق‌وخوی و بهتر شدن اخلاق کمک کند، زیرا عمل فیزیکی لبخند زدن پیام عصبی شادی را در مغز شما فعال می‌کند. یک لبخند ساده می‌تواند باعث ترشح ارتباطات عصبی تقویت‌کننده نوروپپتیدها و همچنین انتقال‌دهنده‌های عصبی تقویت‌کننده اخلاق مانند دوپامین و سروتونین شود. بنابراین بهتر است به لبخند زدن مانند یک داروی ضدافسردگی طبیعی فکر کنید.
 • لبخند زدن مسری است
  افزایش تعداد لبخندها در یک مکان سبب مثبت شدن فضای کلی آن مکان می‌شود. گرچه لبخند زدن مطمئناً یک احساس زیباست، اما حسی از حقیقت را به همراه دارد. لبخند زدن نه تنها قدرت بالا بردن روحیه شما را دارد، بلکه می‌تواند حالت دیگران را نیز تغییر داده و اوضاع همگان را شادتر کند. بخشی از مغز که وظیفه کنترل لبخند را برعهده دارد، یک منطقه پاسخ خودکار غیرارادی است. به این معنی که لبخند زدن می‌تواند کاملاً ناخودآگاه باشد، خصوصاً وقتی که صحبت از عادت ما برای تقلید از لبخند شخص دیگر باشد. بله، از نظر علمی ثابت شده است که لبخند زدن «مسری» هستند.
 • لبخند زدن سیستم ایمنی شما را تقویت می‌کند
  لبخند زدن سلامت کلی بدن شما را تقویت می‌کند. عمل لبخند زدن درواقع به سیستم ایمنی بدن انسان کمک می‌کند تا عملکرد موثرتری داشته باشد. تصور می‌شود که هنگام لبخند زدن، عملکرد ایمنی بدن به‌دلیل آرامش بیشتر بهبود می‌یابد که این امر به‌لطف ترشح برخی انتقال‌دهنده‌های عصبی اتفاق می‌افتد.
 • لبخند زدن باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشیم
  لبخند زدن باعث ترشح اندورفین، مسکن‌های طبیعی و سروتونین می‌شود. این سه انتقال‌دهنده عصبی با هم باعث می‌شوند از سر تا پا احساس خوبی داشته باشیم. این مواد شیمیایی طبیعی نه تنها روحیه شما را بالا می‌برند بلکه باعث آرامش بدن و کاهش درد جسمی می‌شوند. لبخند زدن یک داروی کاملا طبیعی است.
 • لبخند زدن باعث می‌شود جوان‌تر به‌نظر برسید
  لبخند زدن نه تنها باعث جذابیت بیشتر شما می‌شود بلکه می‌تواند جوانی شما را نیز بیشتر جلوه دهد. ماهیچه‌هایی که برای لبخند زدن از آن‌ها استفاده می‌کنیم، پوست صورت را صاف می‌کنند؛ بنابراین به‌جای انتخاب لیفت صورت، فقط سعی کنید روزانه لبخند بزنید و قطعاً با این کار جوان‌تر به‌نظر می‌رسید و احساس بهتری خواهید داشت.
 • لبخند زدن باعث موفقیت شما می‌شود
  افرادی که‌ لبخند می‌زنند با اعتماد به نفس بیشتری به‌نظر می‌رسند، در محل کار بیشتر ارتقا می‌یابند و سایرین بیشتر به آن‌ها نزدیک می‌شوند. در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید، متوجه خواهید شد که مردم واکنش متفاوتی به شما نشان می‌دهند.
 • لبخند به شما کمک می‌کند تا مثبت بمانید
  لبخند بزنید؛ حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید، سخت است نه؟ حتی وقتی لبخند غیرطبیعی یا اجباری انجام شود، بازهم مغز و در نهایت بقیه بدن ما این پیام را می‌فرستد که «زندگی خوب است» بنابراین با لبخند زدن از افسردگی، استرس و نگرانی فاصله بگیرید. گاهی اوقات شما برای مبارزه با شرایط سخت فقط به یک لبخند ساده نیاز دارید.
 • لبخند زدن باعث آگاهی ذهن می‌شود
  لبخند زدن کمک می‌کند تا شما در یک وضعیت متعادل که باعث آرامش ذهن، بدن و روح می‌شود، قرار بگیرید. زمانی که لبخند شما به یک خنده تبدیل گردد، ریه‌های شما باز می‌شوند، ماهیچه‌هایتان تحت کشش قرار می‌گیرند و تعادل حیاتی تحریک می‌شود. برای تغییر جهان از لبخند خود استفاده کنید، اجازه ندهید دنیا لبخند شما را تغییر دهد.
نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی