Close
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
بازگشت به همه موارد اخبار

فروش سری گلکسی S21 در ماه اول سه برابر رکورد سری گلکسی S20 بوده است!

1400/01/18

با توجه به اطلاعات مؤسسه‌ی Strategy Analytics، سری گلکسی S21 توانست در بازار آمریکا فروش بسیار خوبی را پشت سر بگذارد و در یک ماه اول عرضه، سه برابر بیشتر از سری گلکسی S20 در بازه‌ی زمانی مشابه به‌فروش رفت.

سامسونگ برای عرضه‌ی سری گلکسی S20 با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از فروشگاه‌ها و کارخانه‌ها دچار یک بدشانسی بزرگ شد. به همین خاطر گلکسی S20 و دو مدل پلاس و اولترا اصلا نتوانستند آن‌طور که باید در بازار درخشان ظاهر شوند. البته شیوع کرونا تنها دلیل نا‌موفقیت این سری در بازار نبود. سامسونگ این گوشی‌ها را با قیمت پایه‌ی ۱۰۰۰ دلار راهی بازار کرد که بسیار بیشتر از حد انتظار بود. به همین خاطر دلیلی برای خرید نماینده‌های سامسونگ وجود نداشت چرا که کاربران با گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر و بهتری در بازار مواجه بودند . سامسونگ با معرفی سری S21، تصمیم گرفت حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار از قیمت گوشی‌های خود بکاهد تا بدین ترتیب موفق شود توجه تعداد بیشتری از کاربران را به سوی خود معطوف کند و موفق هم شد.

سامسونگ توانست پاسخ آن را با فروش بسیار خوب پرچم‌دارهای جدید خود دریافت کند. البته این آمار فعلا به عملکرد بهتر این سری به نسبت نسل قبل در بازار کشور آمریکا مربوط است نه در بازارهای دیگر. هرچند پیش‌ از این هم خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه در انگلستان، سری گلکسی S21 در پیش‌فروش، رکورد بسیار خوبی از خود به جای گذاشتند و در کره‌ی جنوبی هم ۳۰ درصد به نسبت نسل گذشته در فروش عملکرد بهتری داشتند.با موفقیت این سری در بازار آمریکا هم به نظر می‌رسد سامسونگ واقعا در تولید گوشی‌های سری S21 عملکرد فوق العاده ای داشته و توانسته بعد از یک سال سخت، بار دیگر جایگاه خود را در بازار به‌دست بیاورد.نکته‌ی جالب در رابطه با گوشی‌های جدید سامسونگ این است که بر خلاف گوشی‌های اپل که معمولا گوشی‌های ارزان‌قیمت‌تر بخش بیشتری از فروش را تشکیل می‌دهند، در بین سری گلکسی S21، مدل اولترا توانست بیش از ۴۰ درصد سهم فروش را به خود اختصاص دهد که رقم بسیار شگفت‌انگیزی برای یک گوشی گران‌قیمت مثل S21 اولترا است.

البته دلیل اینکه این گوشی توانسته چنین عملکردی را از خود به نمایش بگذارد، توانایی بالای دوربین و البته تخفیف زودهنگامی بود که سامسونگ برای آن در نظر گرفت. هرچند این موضوع اصلا باعث نشد فروش دو مدل استاندارد و پلاس تحت تأثیر قرار بگیرد و عملکرد آن‌ها هم بسیار خوب و رضایت‌بخش بود.

البته انتظار می‌رود طی ماه‌های پیش رو از محبوبیت این گوشی‌ها کاسته شده و در نتیجه فروش آن‌ها هم کاهش پیدا کند. اما به نظر می‌رسد سامسونگ به‌خوبی برای ماه‌های آتی برنامه دارد چرا که در تلاش است یک گوشی مقرون‌به‌صرفه از این سری تحت عنوان Galaxy S21 Fan Edition را هم اواسط ماه آگوست راهی بازار کند.از طرفی امسال از پرچم‌دارهای سریNote 21هم رونمایی نمی‌شود و به جای آن شاهد رونمایی از گوشی‌های تاشو خواهیم بود که اگر سامسونگ مدل‌های متنوعی از آن‌‌ها را راهی بازار کند، شاید بتواند منبع درآمد جدیدی برای خود تشکیل دهد.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی