Close
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
جستجو
بازگشت به همه موارد اخبار

جدیدترین نوآوری اوپو , OPPO X2021

1399/12/05

در این قسمت از اخبار سامسونگ سنتر می خواهیم به بررسی یک گوشی خلاقانه از برند خلاق OPPO بپردازیم:

OPPO X2021

OPPO همیشه با طراحی های جالب خود نشان داده که برند خلاقی است.حالا می پرسید چرا خلاق؟ این کمپانی در سال 2013 با طراحی و عرضه گوشی OPPO N1 نخستین گوشی هوشمند دنیا با دوربین چرخان را تولید کرد.OPPO همچنین با طراحی گوشی معروف OPPO Find X  نشان داد که با مکانیسم کشویی کردن دوربین سلفی می توان ناچ را حذف کرده و نسبت صفحه به بدنه را افزایش داد.به تازگی هم شاهد یک نوآوری دیگر از این شرکت چینی بوده ایم,OPPO در مراسمی موسوم به INNO Day از یک اسمارت فون کانسپت(مفهومی) به نام oppo x2021 رونمایی کرد که نقطه عطف ویژگی های این گوشی , نمایشگر رول شدنی آن است که به کمک این ویژگی می توان اندازه صفحه نمایش را افزایش داد.

مثالی که خود oppo  در مورد نمایشگر این اسمارتفون می زند: می توانید روی لینک یک ویدیو کلیک کرده و سپس اندازه نمایشگر را متناسب با اندازه ویدیو تنظیم کنید.oppo  در این رویداد ویژگی ها و مشخصات دیگر این اسمارتفون را بیان نکرده و فقط به توضیح در مورد نمایشگر رول شدنی ( rollable) آن پرداخت.در این نوع نمایشگر کاربر به راحتی می تواند اندازه صفحه نمایش را تنظیم کند.در حالت عادی اندازه نمایشگر 6.7 اینچ بوده که به لطف Roll Motor می توان اندازه نمایشگر را تا 7.4 اینچ افزایش داد.به این ترتیب کاربر می تواند به راحتی گوشی هوشمند خود را به یک فبلت تبدیل کند.

6.7 Inch

 7.4 Inch

Roll Motor از دو موتور تشکیل شده که نیروی ثابتی برای بازتر شدن دستگاه فراهم می کنند. در عین حال این دو موتور پروسه گشوده شدن نمایشگر را به گونه ای انجام میدهند که نمایشگر آسیبی نبیند.در گوشی های تاشدنی مانند سری Z گوشی های سامسونگ شاهد خط تا در صفحه نمایش بوده همچنین کاربران صرفا در دو حالت باز و تاشده می توانند از دیوایس استفاده کنند در حالی که در گوشی مفهومی OPPO X2021 اندازه نمایشگر را می توان به راحتی در بازه بین 6.7 تا 7.4 اینچ تنظیم کرد.

یکی دیگر از برتری های OPPO X2021 نسبت به گوشی های تاشدنی این است که با وجود رول شدن هیچ پیچ خوردگی یا تاشدگی روی نمایشگر دیده نمی شود.برای اطمینان از نبود پیچ خوردگی روی نمایشگر مهندسین OPPO در لبه نمایشگر یک یاتاقان به همراه لغزنده ای به قوس 6.8 میلی متر را طراحی کرده اند که این قوس باعث می شود تا نمایشگر عمل رول شدن را بدون برجای گذاشتن تاشدگی انجام دهد.

نمایشگر رول شدنی به اندازه نمایشگرهای معمولی استحکام ندارد اما OPPO  برای این مشکل ساختاری نوآورانه تحت عنوان صفحه 2 در 1 یا 2 plate in 1 طراحی کرده که نمایشگر را در هر دو لبه را از داخل نگه می دارد.ساختار این صفحه به شانه شباهت داشته و می تواند صرف نظر از شکل ظاهری نمایشگر , به آن استحکام ببخشد.در حالت عادی دندانه های نمایشگر در هم چفت شده و سطحی یک دست را تشکیل می دهند اما زمانی که نمایشگر در حال باز شدن است یکی از صفحه ها با لغزش به سمت بیرون بدون آن که شکافی ایجاد شود نمایشگر را پشتیبانی می کند. از آنجا که نمایشگر های رول شدنی بسیار ظریف هستند oppo برای مقاوم کردن این نمایشگر از یک لایه لمینت به نام Wrap Track بهره گرفته است.این لمینت از استیل بسیار قوی تشکیل شده و در نازک ترین حالت تنها 0.1 میلی متر ضخامت دارد. Wrap Track در پشت نمایشگر یک چرخ زنجیری( caterpillar track) تشکیل داده که بدون افزایش مقاومت ,استحکام نمایشگر را بالا می برد.
درست است که OPPO X2021 در حال حاضر فقط یک گوشی مفهومی است اما OPPO  با تولید پیش نمونه هایی از این گوشی ثابت کرده که این طراحی فقط یک رویا نبوده و پتانسیل واقعی شدن را دارد. به گفته کمپانی OPPO در روند توسعه این دیوایس 122 پتنت ثبت شده که فقط 12 مورد آن مختص به نمایشگر رول شدنی است.پس مشخص است که OPPO وقت و هزینه زیادی برای تولید این گوشی صرف کرده و قادعدتا تمایل دارد این هزینه ها به ثمر بنشینند.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی