Close
جستجو
بازگشت به همه مقاله ها

بهترین و اصولی‌ترین روش‌های تمیز کردن گوشی موبایل

موبایل از آن دسته لوازم ضروری‌ست که روزانه حداقل 50 بار به آن دست می‌زنیم. وسیله‌ای که همه‌جا همراه ماست و تقریباً برای هر کاری به‌سراغ آن می‌رویم؛ چه وقتی که در خانه کار می‌کنیم و چه وقتی که برای خرید مواد مورد نیاز به بیرون از خانه قدم می‌گذاریم. برای بیشتر ما، اولین چیزی که با شنیدن «روش تمیز کردن گوشی» به ذهنمان می‌رسد، این است که چگونه با حذف کردن فایل‌های ناخواسته، فضای ذخیره‌سازی گوشی موبایل خود را افزایش دهیم. اما اولین چیزی که باید در مورد روش تمیز کردن گوشی به ذهن خطور کند، از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌های مضری است که به‌طور روزانه سطح گوشی موبایل شما را پوشانده و با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند. با مراقبت از خود، تمیز نگه‌داشتن محیط زیست و وسایلتان، از خود و عزیزانتان در برابر خطرات احتمالی محافظت کنید. سامسونگ سنتر در این مقاله بهترین روش تمیز کردن گوشی موبایل را در اختیار شما قرار می‌دهد.

گوشی موبایل خود را با دستمال تمیز کنید
هرجایی که باشید، باکتری‌ها و میکروب‌ها به‌راحتی می‌توانند روی بدنه گوشی‌ موبایل و تبلت شما رشد کنند. در طول روز برای تمیز کردن گوشی از دستمال‌های میکروفایبر بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی، گوشی را تمیز کنید که علاوه‌بر پاک کردن اثرانگشتان از روی نمایشگر، آلودگی‌های معمول را نیز از روی موبایل شما پاک می‌کنند. بهتر است وسایل تمیزکننده را در محل کار یا خانه همراه خود داشته باشید تا به‌صورت مداوم تبلت و گوشی‌تان را تمیز کنید. مطمئن شوید که در زمان تمیز کردن، دستگاه به برق وصل نباشد و هرگز آن را با آب، صابون، سرکه و یا مواد شوینده‌ی دیگر نشویید. افزون‌براین، برخی روش‌ها نیز مانند استفاده از نور UV، با استفاده از تکنولوژی روز گوشی هوشمند شما را به‌طور کامل ضدعفونی می‌کنند.

ساده‌ترین راه برای تمیز کردن روزانه، نگه‌داشتن تعدادی پارچه میکروفایبر در کیف‌پول برای پاک کردن سریع گوشی موبایل می‌باشد و گوشه پیراهن شما برای این کار مناسب نیست. استفاده از بسته‌های چندتایی پارچه‌های کوچک میکروفایبر می‌تواند استراتژی مناسبی برای تمیز نگه‌داشتن گوشی موبایل شما در طول روز باشد. برای پاک‌سازی کامل، توصیه می‌شود از محلول 60% آب مقطر و 40% الکل طبی استفاده کنید. نکته مهم، هیچ‌گاه محلول الکلی را مستقیماً بر روی گوشی موبایل اسپری نکنید، این کار می‌تواند به قطعات داخلی گوشی شما آسیب رسانده و نمایشگر آن را خراب کند. آیا ترجیح می‌دهید تمام مراحل ضدعفونی شدن گوشی به‌طور اتوماتیک انجام شود؟ برای این روش تمیز کردن گوشی می‌توانید از تمیزکننده‌های اشعه ماورابنفش (UV) استفاده کنید. این دستگاه‌ها می‌توانند 99.9% باکتری‌ها و ویروس‌ها را در عرض 10 دقیقه از بین ببرند و در عین‌حال به‌دلیل عدم استفاده از رطوبت، سلامت گوشی موبایل شما را نیز تضمین کنند.

برای سلامت خود گوشی را کنار بگذارید
اکثر ما عادت داریم که گوشی‌مان را همیشه در دستمان نگه داریم، درحالی‌‌که شاید این گوشی از جاهای غیربهداشتی مانند دست‌شویی سر در بیاورد و در نتیجه میکروب‌ها و باکتری‌های مضر روی بدنه آن بنشینند. این عوامل بیماری‌زا خطرناک می‌توانند به‌راحتی از گوشی به دست‌ها و صورتتان انتقال پیدا کنند و به سلامت شما صدمه بزنند. توصیه‌ی ما این است که گوشی را توی جیبتان بگذارید. در محل‌های عمومی آن را روی سطوح قرار ندهید و فقط بعد از شستن دست‌ها با آب و صابون از آن استفاده کنید.

سوالات متداول درمورد تمیز و ضدعفونی کردن گوشی موبایل
درصورت نفوذ الکل به گوشی ‌موبایل چه کنیم؟ اگر الکل داخل گوشی رفت یا به اشتباه گوشی خود را با محلول خیس کردید، فوراً آن را خاموش کنید. سیم‌کارت و کارت‌حافظه را جدا کنید و بگذارید گوشی شما برای 24 تا 48 ساعت در معرض هوای آزاد خشک شود. اگرچه پس از مدتی گوشی هوشمند شما از بیرون خشک به‌نظر می‌رسد، اما رطوبت می‌تواند برای مدت طولانی در قطعات داخلی گوشی گیر کند. اگر بخواهید موبایل خود را قبل از خشک شدن کامل روشن کنید، بین قطعات داخلی اتصال کوتاه برقرار شده و گوشی شما آسیب می‌بیند.

آیا الکل گوشی را خراب می‌کند؟ استفاده مکرر از مواد ضدعفونی‌‌ کننده، پوشش ضدلک صفحه‌نمایش که از آن در برابر اثرانگشت و رطوبت محافظت می‌کند، را از بین می‌برد. به‌همین دلیل، ترجیحاً از تمیز کردن گوشی موبایل با مواد ساینده قوی که آسیب‌پذیری گوشی موبایل در برابر خراش را بیشتر می‌کنند خودداری کنید. به‌هیچ عنوان از مواد شیمیایی مانند شیشه پاک‌کن بر روی نمایشگر گوشی خود استفاده نکنید. اما به‌طور کلی، می‌توانید با استفاده از الکل 70% رقیق شده یا دستمال مرطوب ضدعفونی کننده، به آرامی سطوح گوشی، مانند نمایشگر، صفحه‌کلید یا سایر سطوح خارجی گوشی را ضدعفونی کنید.

چگونه لوازم جانبی گوشی موبایل را تمیز کنیم؟ از ترکیب یک‌به‌یک آب مقطر و الکل 70% و یک پارچه میکروفایبر برای پاک کردن هندزفری‌ها، شارژرها و سایر لوازم جانبی گوشی موبایل خود استفاده کنید. به‌یاد داشته باشید که پارچه نباید بیش از حد مرطوب باشد. همچنین اجازه دهید لوازم جانبی پیش از استفاده مجدد به‌طور کامل خشک شوند.

نظرات
نظر بنویسید بستن فرم نظر دهی