بررسی تلویزیون های سری E سامسونگ

بررسی تلویزیون های سری E سامسونگ

قبل از بررسی این سری از تلویزیون های هوشمند، اجازه دهید شما را با مفهوم کلی یک سیستم تصویری هومشند آشنا کنیم. Smart TV در یک نگاه کلی جدای از تمامی کاربردهای یک تلویزیون معمولی، قادر به ارائه خدماتی هستند که شامل طیف وسیعی از کاربردها می شود. از جمله دسترسی به محتوای سایت ها، اجرای برنامه های گوناگون، امکان تعامل هوشمند (صوتی، تصویری یا هر دو( با کاربر، قابلیت ازتقای هوشمند از طریق اتصال به شبکه و ارائه محتوای هوشمند و قابل شخصی سازی، از مهم ترین ویژگی های نسل جدید تلویزیون های هوشمند به شمار می آیند.

اما در آخرین روزهای بهار سال جاری، شرکت سامسونگ نسل جدیدی از تلویزیون های هوشمند خود را به بازار ایران معرفی کرد. این تلویزیون های هوشمند با بیش از 375 نرم افزار فارسی و انگلیسی(شامل بازی ها، نرم افزارهای اطلاع رسانیف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، آموزشی و...) به ابزاری فراتر از یک دستگاه خود، به تمامی برنامه های جدید این سیستم دسترسی داشته باشند.

سیستم اتصال هوشمند: در این سیستم، کاربر با استفاده از قابلیت All Share Play می تواند از هر جایی به محتویات تلویزیون خود  دسترسی داشته باشد و از طرفی با توجه به این که سیستم Cloud Storage با این تلویزیون ها سازگاری دارد، کاربر می تواند به کلیه محتویات تلویزیون خود (شامل عکس، موسیقی، فیلم و...) از طریق لپ تاپ یا سایر دستگاه های سازگار، دسترسی داشته باشد.

سیستم تعامل هوشمند: یکی از جالب ترین امکانات این نسل جدید، امکان برقراری تعامل صوتی با دستگاه است. در این حالت کافی است کاربر با بیان عبارت "Hi TV" دستگاه را آماده کار کند یا مصلاً با گفتن عبارت "Web Browser" از دستگاه بخواهد که صفحه مرورگر اینترنتی را برایش باز کند. یک دوربین به همراه دو میکروفن که روی تلویزیون هوشمند نصب شده اند، قادر به ثبت و شناسایی کلیه حرکات و صداهای کاربر هستند و از طرفی سیستم می تواند با شناسایی چهره کاربر، براساس تنظیمات اولیه و تعریف شده توسط خود کاربرف یک محیط شخصی شده و مطابق سلیقه او را در اختیارش قرار دهد. از جمله مهم ترین کاربردهای این سیستم، تعریف کلیه امکانات دستگاه کنترل از راه دور به وسیله صدا است.

پردازنده دو هسته ای: با توجه به این که تلویزیون های هوشمند جدید از یک پردازشگر دو هسته ای استفاده می کنند، سرعت پردازش تصاویر، به طرز چشمگیری در این نسل ارتقا یافته است و کاره به مراتب سریع تر و با کیفیت بالاتری اجرا می شوند.

Wide Color Enhancer Plus (تقویت کننده گسترده ی رنگ)

رنگ های زنده بیشتر برای تصاویر بهتر

با استفاده از الگوریتم پیشرفته بهبود کیفیت عکس، تقویت کننده ی رنگ سامسونگ به طور چشمگیری کیفیت هر تصویر را بهبود بخشیده و رنگ های فریم را تقویت می نماید. اکنون، رنگ ها را آنگونه که باید دیده شوند با Wide Color Enhancer Plus ببینید

Ultra Clear Panel (صفحه فوق شفاف)

تاری و ماتی را از بین ببرید

Ultra Clear Panel در تلیویزون ال ای دی سامسونگ، به شیوه ای کارآمد نور خارجی را جذب می کند و به شکل موثر انعکاس نو را بر روی صفحه تلویزیون از بین می برد. آنچه که باقی می ماند، رنگ واقعی و طبیعی با جزییات عمیق و پویا برای انتقال تجربه حس شفاف تر و راحت تر دیدن است.

تعامل هوشمند

Voice Control (کنترل صوتی)

تلویزیون خود را با صدایتان کنترل کنید

از طریق فناوری تشخیص صدا، تعامل هوشمند با کنترل صوتی به صدای شما پاسخ گفته و به شما امکان می دهد کارهایی از جمله روشن کردن تلویزیون، تغییر کانال ها و دسترسی به نرم افزارها (apps) را انجام دهید، بدون اینکه دکمه ای را فشار دهید می توانید دستورات خود را به میکروفن درونی دستگاه کنترل از را دور بدهید و یا مستقیما با تلویزیون حرف بزنید.

Motion Control (کنترل حرکتی)

تلویزیون خود را با یک حرکت ساده ی دست کنترل کنید

تعامل هوشمند با کنترل حرکتی، روش تعامل شما با تلویزیون را کاملاً تغییر خواهد داد. ین عملکرد جدید و حیرت انگیز به حرکات دست واکنش نشان می دهد و فرمان هایی همچون تغییر کانال ها، انتخاب برنامه ها یا حتی پیمایش صفحات وب را اجرا می کند.

Face Recognition (تشخیص چهره)

تلویزیونی که چهره ی شما را تشخیص می دهد

با تشخیص چهره از سهولت ورود به سیستم Smart HUB با تعامل هوشمند، لذت ببرید. به کمک دوربین داخلی تلویزیون، این سیستم بی نظیر می تواند به طور خودکار چهره ی شما را بشناسد و نیاز به تایپ نام کاربری و رمز ورود با ریموت کنترل را رفع کند.

محتوای هوشمند Smart Content

Family Story (برنامه کاربردی خانواده)

فضای اشتراکی منحصر به فرد برای خانواده ی شما

Family Story روشی سریع برای آپلود کردن عکس ها به یک گالری را حتی از دوربین خود پیشنهاد می کند. همچنین می توانید بلافاصله چت کنید، پیام بفرستید و اتفاقات مهم خانوادگی را به اشتراک بگذارید تا همه را به روز نگه دارید.

Fitness (برنامه کاربردی برای سلامتی)

مربی اختصاصی شما

از طریق سرویس ویدیو به صورت درخواستی (Video-on-demand) می توانید در خانه ورزش کنید و زمان تمرین های خود ر از طریق این برنامه مدیریت نمایید. همچنین می توانید پیشرفت خود را با استفاده از دانلود Exercise App به روی MID پیگیری نمایید.

Kids (برنامه کاربردی برای کودکان)

برنامه آموزشی متناسب با کودکان

Kids انواعی از برنامه های آموزشی کودک پسند را پیشنهاد می کند تا شما بتوانید فرزندانتان را در حالی که از یادگیری لذت می برند، سرگرم کنید.

ارتقاء هوشمند Smart Evolution

More Speed (سرعت بالاتر)

اجازه ندهید که سرعت پردازش کم، از سرعت شما بکاهد. کیت ارتقاء نرم افزاری و سخت افزاری به شما کمک می کند تا عملکرد شما را ارتقاء بخشیده و بتوانید سریعاً به ویژگی های مورد نظر در تلویزیون هوشمند خود دسترسی داشته باشید. مثلاً پردازشگر دو هسته ای Dual Core را می توانید به پردازشگر چهار هسته ای Quad Core ارتقاء دهید که در بالا بردن سرعت عملکردهای چندرسانه ای و سایر فعالیت ها کمک خواهد کرد.

More Content (محتوای بیشتر)

می دانیم که دسترسی چند رسانه ای، تاثیرگذارترین ویژگی در استفده از وسایل صوتی و تصویری است. کیت ارتقاء نرم افزری و سخت افزاری، گسترده و ژرفای محتوای هوشمند قابل استفاده برای شما را افزایش می دهد. از طیف وسیع تری از خدمات و برنامه های انحصاری سامسونگ بهره بگیرید بدون اینکه مجبور باشید دستگاه تلویزیون جدیدی خریداری کنید.

تجربه بهتر دیدن با ویژگی های بیشتر

با تلویزیونی که سرگرمی خانگی را دگرگون خواهد کرد، برای تجزیه ای غنی تر آماده شوید، با کیت ارتقاء نرم افزاری و سخت افزاری می توانید از آخرین پیشرفت های نرم افزاری و سخت افزاری سامسونگ همچون تماشای ویدیوهای درخواستی Full HD بهره ببرید. بنابراین، در حالی که از تجربه بهتر دیدن لذت می برید، با فناوری هماهنگ بمانید.

Wireless LAN داخلی

بدون استفاده از سیم به اینترنت دسترسی داشته باشید

با Wireless LAN داخلی، قابلیت اتصال تلویزیون خود را به اینترنت بدون اضافه کردن وسایل خارجی (سیم و کابل) بالا برده و طراحی جذاب آن را حفظ کنید.

برنامه تلویزیون را بر روی USB ضبط کنید

کتابخانه رسانه ای شخصی شما

برنامه های تلویزیونی را با Personal Video Recorder Ready ضبط و ذخیره کنید. کافیست بهسادگی یک درایو حافظه USB یا HDD را به ورودی USB تلویزیون خود وصل کرده، برنامه مورد نظر خود برای ضبط را انتخاب کنید و آنها را روی درایو دانلود نمایید.

HDMI

سیستم چند رسانه ای کامل را به خانه خود بیاورید

از طریق ورودی ها رابط چندرسانه ای با کیفیت بالا HDMI تلویزیون سامسونگ اتاق شما را به مرکز سرگرمی چند رسانه ای مبدل خواهد کرد. HDMI انتقال مستقیم و بسیار سریع داده های دیجیتالی با کیفیت بالا را از وسایل چندگانه به تلویزیون میسر می سازد.

Smart Touch Control

دستگاه کنترل از راه دوری که روش کنترل کردن شما را تغییر می دهد

کنترل لمسی هوشمند، ابزاری کاملا جدید برای کنترل تلویزیون هوشمند سامسونگ شما است. صفحه لمسی آن به شما امکان می دهد برنامه های معمولی را سریع تر و آسان تر از قبل اجرا کنید. به علاوه با میکروفن داخلی می توانید دستورات خود را به صفحه کنترل لمسی هوشمند بدهید تا تلویزیون آنها را به اجرا درآورد.

Dual Core

پردازشگر دو هسته ای، عملکرد تلویزیون را سریعتر می کند

سرعت پردازش سریعتر دو هسته ای به شما امکان می دهد که همزمان چند کار را اجرا کنید، مانند استفاده از یک برنامه به هنگام دانلود برنامه ای دیگر همچنین می توانید وب را سریعتر مرور کنید و همزمان نرم افزارها یا برنامه های تلویزیونی را که اخیراً از طریق خصوصیت Recent History باز کرده اید، به اجرا درآورید.

 

 

 

 

قبلی   بعدی

لطفا از مطرح کردن سوال از فروشگاه در قسمت نظرات خودداری فرمایید و فقط نظرات خود را در مورد مقاله درج نمایید

نام شما:


نظر شما تذکر: کد HTML نشان داده نمی شود

رتبه: بد            خوب

کد زیر را وارد نمایید