سامسونگ سنتر | تاسیس بزرگترین کارخانه تولید تراشه در جهان توسط سامسونگ

تاسیس بزرگترین کارخانه تولید تراشه در جهان توسط سامسونگ

 

       تاسیس بزرگترین کارخانه تولید تراشه در جهان توسط سامسونگ

 

                          

شرکت سامسونگ سرمایه گذاری قابل توجهی را برای راه اندازی کارخانه تولید تراشه انجام داده است ، که این سرمایه گذاری نتایج بسیار کارآمدی در آینده خواهد داشت. کسب و کار تراشه در چند سال اخیر کانال درآمدی بسیار خوبی برای شرکت سامسونگ بوده است و این شرکت را در رده بهترین ها در جهان قرارداده است. سامسونگ نیز برای حفظ برتری خود به سختی تلاش می کند، تا از رقبای خود پیشی بگیرد و ابر قدرت بودنش را به دنیا اثبات کند.

طبق گزارشی از منابع محلی،کره جنوبی اظهار داشته است که سامسونگ تاسیس این کارخانه ی تولید تراشه را از ماه جولای در کشور خود آغاز خواهد کرد. همچنین، اضافه کرده است که این کارخانه تبدیل به بزرگترین کارخانه تولید تراشه در کل جهان خواهد شد.

مساحت این کارخانه ی تولید تراشه 2.89 میلیون متر مربع می باشد و سامسونگ از آن برای تولید تراشه های حافظه ی 3D NAND نسل چهارم با 64 لایه به صورت عمودی استفاده خواهد کرد.

طبق گزارش هایی از اقتصاد روزانه سئول سامسونگ از شرکای خود خواسته تا آخر ماه می ، تجهیزات مورد نیاز برای ساخت تراشه را در اختیارش قرار دهند. با اینکه ، تیراژ تولید این کارخانه در ابتدا کم خواهد بود اما  ظرف چند سال به بیشترین حد خود خواهد رسید.

این شرکت از سال 2015 ساخت این کارخانه را آغاز کرده  و تا کنون 13.6 میلیارد دلار هزینه کرده است. گنجایش این کارخانه برای تولید تراشه های NAND عمودی و مسطح حدود 450000 ویفر در هر ماه می باشد.

 

 

منبع: sammobile

لطفا از مطرح کردن سوال از فروشگاه در قسمت نظرات خودداری فرمایید و فقط نظرات خود را در مورد خبر درج نمایید

نام شما:


نظر شما تذکر: کد HTML نشان داده نمی شود

رتبه: بد            خوب

کد زیر را وارد نمایید