سامسونگ سنتر | پردازشگر اختصاصی NPU گوشی گلکسی S10 سامسونگ

پردازشگر اختصاصی NPU گوشی گلکسی S10 سامسونگ

 

پردازشگر اختصاصی NPU گوشی گلکسی S10 سامسونگ

 

در طی دوازده ماه گذشته ، هردو تولیدکننده تراشه ها و برندهای گوشی های هوشمند به شدت بر روی پیاده سازی هوش مصنوعی جدید متمرکز شده اند و مدل Kirin980 هوآوی در حقیقت در راستای عملکرد بهتر از دو واحد پردازش NPU به صورت جداگانه بهره می برد . از سوی دیگر سامسونگ هیچ علاقه ای به این گونه پردازش های عصبی نداشته است اما در مورد گوشی گلکسی S10 شرایط تغییر کرده است .

بر اساس مشخصات LinkedIn یک کارمند سابق سامسونگ ، این شرکت در دسامبر 2017 شروع به توسعه و طراحی دومین پردازنده NPU خود کرد . اما بر اساس شواهد کارمند مورد نظر چندی بعد پروژه را رها کرد ، بنابراین اطلاعات مورد نظر بسیار کم و ناقص می باشد . با این حال طراحی و ساخت پردازشگر NPU تقریبا یک سال پیش آغاز شده است بنابراین طراحی جدید احتمالا در زمان عرضه گلکسی S10 آماده خواهد بود .

بدیهی است ، که سامسونگ قبل از شروع به کار بر روی نسخه نسل دوم پردازنده های NPU قبلا هم پردازنده های عصبی دیگری را تولید کرده است. با این حال هرگز از این پردازنده ها در داخل گوشی های هوشمند شرکت خود استفاده نکرده است که این امر نشان می دهد که این کمپانی هیچ وقت از نتیجه نهایی پروژه خود رضایت کافی نداشته است .پس باید انتظار داشت که هیچ تضمینی وجود ندارد که یک سناریوی مشابه با NPU نسل دوم رخ ندهد . اما در این زمان شرکت فشار بیشتری را برای انجام این کار متحمل شده است که این بدان معنی است که احتمالا این قابلیت را دوباره به راحتی از دست نخواهد داد.

همانطور که در بالا ذکر شد ، اگر سامسونگ بتواند پردازنده عصبی NPU را تولید و مورد استفاده قرار دهد ،انتظار می رود که آن را در سری گلکسی S10 عرضه کند ، این بدان معنی می باشد که احتمالا بخشی از تراشه اگزینوس 9820 خواهد بود .

 

منبع : phonearena

لطفا از مطرح کردن سوال از فروشگاه در قسمت نظرات خودداری فرمایید و فقط نظرات خود را در مورد خبر درج نمایید

نام شما:


نظر شما تذکر: کد HTML نشان داده نمی شود

رتبه: بد            خوب

کد زیر را وارد نمایید