سامسونگ سنتر | تشخیص جریان خون و ضربان قلب توسط اسکنر انگشت در گلکسی S10

تشخیص جریان خون و ضربان قلب توسط اسکنر انگشت در گلکسی S10

ممکن است سامسونگ فن آوری اسکن انگشت در صفحه نمایش Qualcomm را برای S10 انتخاب کند

 

تشخیص جریان خون و ضربان قلب توسط اسکنر انگشت در صفحه نمایش گوشی گلکسی S10

 

شرکت سامسونگ در پی این است که پس از مدتی طولانی در طراحی پرچم دار بعدی خود تغییرات زیادی ایجاد کند. گلکسی S10 دارای بدنه شیشه ای و فولادی خواهد بود. این گوشی براساس گزارش ها ممکن است اولین گوشی مجهز به پردازنده ی ۷ نانومتری باشد، احتمالا از همان نمایشگر اینفنیتی به کار برده شده در گلکسی S8 نیز بهره خواهد برد؛ اما این بار یک تفاوت اساسی وجود خواهد داشت.

امروزه رسانه های کره ای بار دیگر گزارش می دهند که ، در نمایشگر S10 این بار حسگر اثر انگشت در پایین گوشی تعبیه نشده است ، بلکه در زیر گوشی می باشد تا فضای جلوی گوشی کاملا صاف از نمایشگر بوده و پشت آن خلوت تر باشد. اسکنر انگشتان درون صفحه نمایش یک راه حل کامل برای بسیاری از مشکلات ارگونومیک است که در حال حاضربه بیومتریک تلفن آسیب زده اند و اگر سامسونگ موفق شود این مشکل را در مقیاس وسیع مدیریت کند، موفقیت و گام بزرگی را در رقابت طی کرده است .


طبق گزارشات یک تحلیل گر گفته شده است که سامسونگ بین سه نوع راه حل انتخاب کرده است، خلاصه ای که می توانید در بالا مشاهده کنید ، پیشنهاد های ارائه شده توسط کمپانی ها ،و در پایان تکنولوژی اولتراسونیک کوالکام می باشد.از طریق صفحه نمایش OLED 1.2 میلیمتر، از قابلیت تشخیص حرکتی می توان استفاده کرد. از این طریق دستگاه شما را از خواب بیدار می کند، و در نهایت، حتی می تواند جریان خون و ضربان قلب را برای شناسایی بیومتریک نهایی در انگشت شما نشان دهد.

سه نوع فن آوری که می توانند مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از اولتراسونیک، نوری و خازنی - که این سه توسط شرکت سامسونگ چندین بار از زمانی که گوشی گلکسی S8 عرضه شد مورد بررسی قرار گرفته بوده اند، اما تا به حال از لحاظ مقیاس، هزینه و قابلیت اطمینان جواب مثبتی نداشته اند.
سینپتیکس و گودیکس تراشه ی مذکور را ارائه کرده اند و ویوو و هواوی تراشه های آن ها را در جدیدترین پرچم دارهای خود استفاده کرده اند؛ اما هنوز اقدام به تولید کوالکام نکرده اند که سامسونگ تصمیم به همکاری با همین شرکت دارد. به نظر می رسد عملکرد تراشه های دو شرکت دیگربه اندازه ی لازم رضایت بخش نبوده است. همچنین، حسگر اولتراسونیک کوالکام، بر عکس حسگرهای خازنی و اپتیکال موجود، از ژست های حرکتی نیز پشتیبانی می کند. خصوصیت دیگر حسگر اولتراسونیک قابلیت تشخیص ضربان قلب و جریان خون می باشد.


 

 

منبع : phonearena

 

لطفا از مطرح کردن سوال از فروشگاه در قسمت نظرات خودداری فرمایید و فقط نظرات خود را در مورد خبر درج نمایید

نام شما:


نظر شما تذکر: کد HTML نشان داده نمی شود

رتبه: بد            خوب

کد زیر را وارد نمایید