سامسونگ سنتر | بلندگوی دالبی و نسخه بیکسبی ویژن برای گلکسی S9 سامسونگ

بلندگوی دالبی و نسخه بیکسبی ویژن برای گلکسی S9 سامسونگ

بلندگوی دالبی و نسخه بیکسبی ویژن برای گلکسی S9 سامسونگ

 

 

کم‌تر از دو هفته دیگر گوشی‌های گلکسی S9 و گلکسی +S9 در تاریخ 25 فوریه (6اسفند) در بارسلون، معرفی خواهند شد و هنوز افشای اطلاعات و جزئیات گلکسی S9 ادامه دارد و آخرین پیش بینی ها ،از تغییراتی در بیکسبی خبر می دهند که کارکرد این دستیار صوتی را بهترخواهند کرد. به علاوه اینکه گفته شده است که گلکسی S9 غیر از بلندگوی دوگانه، صدای فراگیر دالبی خواهد داشت و بلندگوی اصلی توسط AKG بهینه خواهد شد.

بلندگوی دوگانه با صدای فراگیر دالبی و نسخه جدید بیکسبی ویژن

دستیار صوتی سامسونگ، بیکسبی می باشد و این شرکت کره‌ای آن را با پرچم‌داران گلکسی S8 و گلکسی +S8 معرفی کرد. با این‌حال برای پرچم داران جدید سامسونگ، مدل بالاتر بیکسبی طراحی شده است.

طبق پیش بینی هایی که شده است و به بیرون نیز درز کرده است، نسخه جدید بیکسبی در گوشی های گلکسی S9 و گلکسی +S9 ترجمه لحظه‌ای متون را با استفاده از سرویس بیکسبی ویژن (Bixby Vision) انجام می دهد. توانایی انجام این امر با استفاده از موتور ترجمه گوگل فراهم شده است. البته هم اکنون نیز بیکسبی ویژن امکان ترجمه متون را برای کاربران فراهم می کند؛ اما این ترجمه آنی نیست.

سرویس بیکسبی ویژن در پرچم‌داران 2018 این شرکت ارتقاء خواهد یافت. سرویس مکان‌یابی دستیار صوتی نیز از طریق Foursquare اطلاعات مربوط به محیط‌های اطراف را آماده می سازد . اما برای گلکسی S9 ، سامسونگ از گوگل بهره گرفته است. به این صورت، اطلاعات کامل تری به کاربر عرضه خواهد شد؛ زیرا اطلاعات بیشتری در Google موجود می باشد.

همچنین چندی پیش گفته شد که جانشین گلکسی S8، به بلندگوی استریو نیز مجهز خواهد شد؛ با این‌ حال گفته شده است که بلندگوی دوگانه پرچم‌دار جدید سامسونگ با صدای فراگیر دالبی عرضه خواهد شد و شرکت AKG در بهبود صدای خروجی، نقش مهمی داشته است. به همین دلیل، انتظارات از گلکسی S9  و گلکسی +S9 در زمینه سرگرمی و پخش موسیقی بیشتر شده است. البته باید ببینیم نتیجه‌ی این همکاری با AKG در بهبود صدای خروجی پرچم‌داران جدید این شرکت، تا چه حد موثر بوده است.

البته هنوز صحت این شایعات به طور رسمی تأیید نشده است . همان‌طور که نخست گفته شد، نسل جدید گوشی‌های پرچم‌دار سری گلکسی S در اوایل اسفندماه عرضه خواهد شد؛ گوشی های گلکسی S9 و گلکسی +S9 کم‌تر از یک هفته پس از رونمایی، پیش‌فروش خواهند شد. همچنین عرضه رسمی نیز از اواخر اسفند ماه آغاز می‌شود.

طبق پیش بینی ها گوشی های S9 سامسونگ با قیمت 850 دلار عرضه خواهند شد و شکل ظاهری آن‌ها درمقایسه با نسل قبل تغییر زیادی نکرده است. البته این پرچم داران عملکرد خیره‌کننده‌ای در قسمت عکاسی خواهند داشت؛ این مدل ها دارای سنسوری با لنز F1.5 می باشند که تا اندازه F2.4 تغییر می کنند. مدل +S9 نیز دارای دوربین دوگانه عمودی می باشند.

حسگر اثر انگشت در گلکسی S9 نسبت به مدل های پیشین، محل قرارگیری بهتری خواهند داشت . این حسگر در قسمت پایین دوربین اصلی تعبیه شده است. در نسل پیشین، حسگر اثر انگشت در کنار دوربین قرار داشت و با توجه به اندازه بزرگ پرچم‌دار 2017 سامسونگ، دسترسی به آن دشوار بود. همچنین پرچم داران جدید سامسونگ دارای «اسکن هوشمند» نیز می باشند که با ترکیب سیستم تشخیص چهره و اسکنر عنبیه عمل می کنند. دو مزیت در سیستم جدید نسبت به اسکنر عنبیه یا سیستم تشخیص چهرهوجود دارد که یکی از آنها دقت و سرعت بالاتر است و دیگری امکان احراز هویت در محیط های تاریک می باشد.

 

منبع : sammobile

لطفا از مطرح کردن سوال از فروشگاه در قسمت نظرات خودداری فرمایید و فقط نظرات خود را در مورد خبر درج نمایید

نام شما:


نظر شما تذکر: کد HTML نشان داده نمی شود

رتبه: بد            خوب

کد زیر را وارد نمایید