سامسونگ سنتر | افزایش 50 درصدی سود شرکت سامسونگ در سه ماه اخیر

افزایش 50 درصدی سود شرکت سامسونگ در سه ماه اخیر

 

افزایش 50 درصدی سود شرکت سامسونگ در سه ماه اخیر

 

جایگاه برتر سامسونگ در بازار تراشه های حافظه ، این اجازه را به کمپانی داده است تا در چندین سال گذشته درآمد خوبی را بدست بیاورد. افزایش قیمت تراشه های حافظه نیز حاشیه سود خود را بالا برده است و به همین دلیل انتظار می رود که این شرکت افزایش 50 درصدی را در سه ماه اول سال 2018 پیش بینی کند. تحلیل گران احساس می کنند که تجمع در بازار تراشه های حافظه کمک خواهد کرد که سامسونگ در کاهش فروش گوشی های هوشمند و دیگر اجزای مرتبط آن را پوشش دهد.

 

* سود سه ماهه سامسونگ *

سامسونگ موفق به کسب سود عملیاتی 8.7 میلیارد دلاری در سه ماهه اول سال 2017 شده بود . همچنین بالاترین بخش این سود برای دوره ژانویه تا مارس نشان داده شده است . حتی پس از آن ، شرکت اعلام کرد که علیرغم کاهش فروش تلفن همراه ، به دلیل افزایش فروش محصولات تراشه حافظه سهم سود کمپانی همچنان در سطح بالا باقی بماند .

تحلیل گران مالی که از Thomson Reuters پیروی می کنند پیش بینی کرده اند که سامسونگ در روز جمعه به یک سود عملیاتی 50 درصدی خواهد رسید . آنها انتظار دارند که تجارت نیمه هادی در سه چهارم سال 2018 به سود عملیاتی 13.7 میلیارد دلاری برسد . حتی برخی از این تحلیل گران ادعا کرده اند که سامسونگ در فروش هر یک دلار از تراشه های DRAM ، حدود 70 سنت سود عملیاتی کسب می کند.

کارایی درخشان سامسونگ در بازار تراشه های حافظه این امکان را داده است تا اینتل را به عنوان بزرگترین فروشنده نیمه هادی جهانی بعد از 24 سال به طور جدی شکست دهد.

با این حال برخی تحلیل گران احساس می کنند که اگر قیمت تراشه های حافظه در سال آینده کاهش پیدا کند ، اینتل به جایگاه خود بازخواهد گشت . برخلاف اینتل پایه های سامسونگ روی ریزپردازنده ها ساخته نشده است .

احتمالا سامسونگ به زودی یک گزارش رسمی از مقدار سود و درآمد سه ماهه ی اول سال 2018 را عرضه کند .همان طور که انتظار داشتیم گوشی گلکسی S9 تاثیر قابل توجهی در سودآوری سه ماهه اول سال 2018 داشته است باتوجه به اینکه تقریبآ یک ماه قبل از آغاز سال جدید گلکسی S8 نیز عرضه شد .

 

منبع : sammobile

لطفا از مطرح کردن سوال از فروشگاه در قسمت نظرات خودداری فرمایید و فقط نظرات خود را در مورد خبر درج نمایید

نام شما:


نظر شما تذکر: کد HTML نشان داده نمی شود

رتبه: بد            خوب

کد زیر را وارد نمایید